+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Je vám něco málo přes 20 a stárnutí neřešíte? V pořádku, ale věřte, že čas nezastavíte. Abyste se ze své pevné, hladké a projasněné pokožky mohla radovat i za deset dvacet let, je třeba jí již nyní dodávat to, co ji připraví na boj s vráskami. S věkem se totiž z organismu vytrácejí důležité látky, které napomáhají k pružnosti, intenzivní hydrataci nebo objemu kůže. V první řadě jsou to proteiny elastin a kolagen.

Elastin je vláknitý nerozpustný skleroprotein, který se přirozeně vyskytuje v našich cévách, vazivových tkáních, v kůži nebo ve šlachách. Jak jeho název prozrazuje, má elastické vlastnosti, které uvedené orgány potřebují pro své fungování, aby se po roztažení mohly opět vracet zpět do původního stavu. Spolu s kolagenem udržuje pleť pevnou, vypnutou a schopnou reagovat například na změny v naší váze (přibývání – hubnutí). Elastin je protein podobný kolagenu, který je hlavním komponentem elastických vláken. Hladina elastinu v kůži klesá s přibývajícím věkem, často je úbytek uspíšen přílišným vystavováním kůže UV paprskům a velký podíl na jeho ztrátě má kouření.

Kolagen je ve vodě nerozpustný protein – bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu vazivové tkáně. Je tvořen tenkými vlákny, která jsou vzájemně propletena a vytváří sítě. Mladý organismus má kolagenu dostatek – 25 až 30 % hmotnosti všech bílkovin v těle a na celkové hmotnosti člověka se podílí 10 procenty. Ale již kolem 25. roku věku se jeho syntéza začne snižovat, až se ve vyšším věku postupně zastaví. Struktura jednotlivých typů kolagenů se liší sekvencemi aminokyselin v polypeptidových řetězcích a dělíme ho do několika typů. V pokožce se nejvíce nachází typ I, který je zároveň nejrozšířenějším typem kolagenu v lidském organismu. Produkci kolagenu můžeme podpořit stravou bohatou na aminokyseliny, ovocem a zeleninou s vitaminem C, výběrem správných tuků ve stravě (omega-3 polynenasycenými mastnými kyselinami) a skoncováním s kouřením. Pokožka s nedostatečnou koncentrací kolagenu je dehydratovaná (buňky rychle ztrácejí vodu) a na pohled málo pružná, což vede k tvorbě vrásek.

Syntézu kolagenu je třeba podpořit

Je vám přes 30 a začínají se objevovat první viditelné vrásky? Kontury vašeho obličeje povadají? Podpořte své tělo k produkci elastinu a kolagenu tím, že:

  • sáhnete po vyvážené a zdravé stravě, bohaté na aminokyseliny, antioxidanty a vitaminy
  • omezíte škodliviny z vnějšího prostředí (zakouřené místnosti, přímé slunce)
  • vyhnete se stresu a najdete si pro sebe čas na relax i dostatečný spánek
  • jednou měsíčně se necháte hýčkat v kosmetickém salonu
  • zařadíte do domácí péče o pleť speciální a účinné anti-aging prostředky

Je vám 30+, 40+ nebo 50+?

Chtějte viditelnou transformaci pokožky!

Objevte dermatology vyvinutou omlazující péči o pleť, formulovanou s nejmodernějšími klinicky ověřenými technologiemi.

Exuviance® přináší lepší budoucnost pro vaši pleť – klinicky ověřený anti-aging

Exuviance® je profesionální kosmetická značka, která přináší komplexní anti-aging péči o pleť, založenou na vědeckém výzkumu dermatologů. Je distribuována v cca 40 zemích světa, uplatňuje v praxi patentované postupy s ověřenou účinností a je prodávána v nejlepších kosmetických salonech.

Žádejte pro svoji pleť to nejlepší!

UCHOVEJTE SI SVŮJ KOLAGEN!

Collagen Triple Boost Serum

Složení: Unikátní směs 7 aktivních látek včetně aminokyselin, peptidů a výtažků z Gardenie. 4 aminokyseliny, Matrixyl 3000 peptid, 6% NeoGlucosamine

Sérum Collagen Triple Boost Serum je určeno pro zdokonalení vzhledu a vylepšení kontur. Je připraveno k podpoře syntézy vlastního kolagenu, obnovuje mladistvý objem kůže, která ztratila svou pružnost a pevnost. Jedinečná formulace obsahuje sedm účinných posilovačů kolagenu, které jsou určeny k tomu, aby se zaměřily na přirozený kolagen v kůži.

NeoGlucosamine, plus Matrixyl® Peptide a aminokyselinová směs jsou doplněny osvědčeným botanickým posilovačem kolagenu, čistou aktivní buněčnou kulturou extrahovanou z Gardenie. Čtyři aminokyseliny napomáhají tvorbě nového kolagenu, zatímco Matrixyl® Peptides a Gardenia buněčný extrakt pomáhají cílit na kolagen. NeoGlucosamine je stavebním kamenem kyseliny hyaluronové, která pokožku hydratuje. Gardenia jde o krok dále a pomáhá blokovat enzymy, které mohou degradovat kolagen. Toto víceúrovňové působení pomáhá zajistit dokonalejší vzhled a výrazně pevnější pokožku.

EXTRAKT Z BUNEČNÉ KULTURY GARDENIE: pochází z tropického keře jižní Asie. Extrakt pomáhá stavět a chránit kolagen.

MATRIXYL® PEPTIDY: obsahují palmitoyl tripeptid-1 a palmitoyl tetrapeptid-7, které jsou buněčnými transportéry, cílí na nový kolagen pro obnovu mladistvého vzhledu pokožky. Potlačují jemné linie a vrásky, zvyšují elasticitu. Matrixyl® je registrovaná ochranná známka společnosti Sederma.

NEOGLUCOSAMINE®: napomáhá obnově kožních buněk, působí exfoliačně. Vyhlazuje jemné linie a vrásky, olupuje pigmentové skvrny, pomáhá redukovat výskyt hormonálního akné. Je stavebním kamenem kyseliny hyaluronové, tj. přírodního plniva kůže. Podporuje mladistvý vzhled pokožky, vyhlazení linií a vrásek zevnitř. Vytváří pevnější a vypnutý vzhled pleti. NeoGlucosamine® je registrovaná ochranná známka společnosti NEOSTRATA Co., Inc.

Pokyny k použití: na očištěný obličej a krk jemně aplikujte sérum pomocí špiček prstů a následně rozetřete. Sérum může být použito samostatně nebo pod léčebné ošetření či hydratační krém. Sérum Exuviance se nedoporučuje míchat s jinými séry či produkty a následně je skladovat! Sérum lze smíchat jen v případě okamžité aplikace.

Doporučené použití: 1x denně, ráno nebo večer. Vhodné i pod opalovací krém.

NÁŠ TIP

Pro dokonalou péči doporučujeme kombinace s přípravky: