+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Je vám něco málo přes 20 a stárnutí neřešíte? V pořádku, ale věřte, že čas nezastavíte. Abyste se ze své pevné, hladké a projasněné pokožky mohla radovat i za deset dvacet let, je třeba jí již nyní dodávat to, co ji připraví na boj s vráskami. S věkem se totiž z organismu vytrácejí důležité látky, které napomáhají k pružnosti, intenzivní hydrataci nebo objemu kůže. V první řadě jsou to proteiny elastin a kolagen.

Elastin je vláknitý nerozpustný skleroprotein, který se přirozeně vyskytuje v našich cévách, vazivových tkáních, v kůži nebo ve šlachách. Jak jeho název prozrazuje, má elastické vlastnosti, které uvedené orgány potřebují pro své fungování, aby se po roztažení mohly opět vracet zpět do původního stavu. Spolu s kolagenem udržuje pleť pevnou, vypnutou a schopnou reagovat například na změny v naší váze (přibývání – hubnutí). Elastin je protein podobný kolagenu, který je hlavním komponentem elastických vláken. Hladina elastinu v kůži klesá s přibývajícím věkem, často je úbytek uspíšen přílišným vystavováním kůže UV paprskům a velký podíl na jeho ztrátě má kouření.

Kolagen je ve vodě nerozpustný protein – bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu vazivové tkáně. Je tvořen tenkými vlákny, která jsou vzájemně propletena a vytváří sítě. Mladý organismus má kolagenu dostatek – 25 až 30 % hmotnosti všech bílkovin v těle a na celkové hmotnosti člověka se podílí 10 procenty. Ale již kolem 25. roku věku se jeho syntéza začne snižovat, až se ve vyšším věku postupně zastaví. Struktura jednotlivých typů kolagenů se liší sekvencemi aminokyselin v polypeptidových řetězcích a dělíme ho do několika typů. V pokožce se nejvíce nachází typ I, který je zároveň nejrozšířenějším typem kolagenu v lidském organismu. Produkci kolagenu můžeme podpořit stravou bohatou na aminokyseliny, ovocem a zeleninou s vitaminem C, výběrem správných tuků ve stravě (omega-3 polynenasycenými mastnými kyselinami) a skoncováním s kouřením. Pokožka s nedostatečnou koncentrací kolagenu je dehydratovaná (buňky rychle ztrácejí vodu) a na pohled málo pružná, což vede k tvorbě vrásek.

Syntézu kolagenu je třeba podpořit

Je vám přes 30 a začínají se objevovat první viditelné vrásky? Kontury vašeho obličeje povadají? Podpořte své tělo k produkci elastinu a kolagenu tím, že:

 • sáhnete po vyvážené a zdravé stravě, bohaté na aminokyseliny, antioxidanty a vitaminy
 • omezíte škodliviny z vnějšího prostředí (zakouřené místnosti, přímé slunce)
 • vyhnete se stresu a najdete si pro sebe čas na relax i dostatečný spánek
 • jednou měsíčně se necháte hýčkat v kosmetickém salonu
 • zařadíte do domácí péče o pleť speciální a účinné anti-aging prostředky

Je vám 30+, 40+ nebo 50+?

Chtějte viditelnou transformaci pokožky!

Objevte dermatology vyvinutou omlazující péči o pleť, formulovanou s nejmodernějšími klinicky ověřenými technologiemi.

Exuviance® přináší lepší budoucnost pro vaši pleť – klinicky ověřený anti-aging

Exuviance® je profesionální kosmetická značka, která přináší komplexní anti-aging péči o pleť, založenou na vědeckém výzkumu dermatologů. Je distribuována v cca 40 zemích světa, uplatňuje v praxi patentované postupy s ověřenou účinností a je prodávána v nejlepších kosmetických salonech.

Žádejte pro svoji pleť to nejlepší!

UCHOVEJTE SI SVŮJ KOLAGEN!


EXUVIANCE TRIPLE ACTION NECK CREME

Toto silné zpevňující a exfoliační ošetření, vyvinuté speciálně pro křehkou pokožku krku a dekoltu, pomáhá korigovat viditelné známky předčasného stárnutí s nadměrné expozice UV záření. Tento luxusní, rychle se vstřebávající krém pomáhá redukovat nerovnoměrnou barvu pleti a navrací mladistvý tón dekoltu. Lipo-Amino Acid a CitraFill společně podporují přirozený kolagen pokožky. NeoGlucosamin, součást přírodní výplně pokožky, pomáhá ochablé a hrbolaté pokožce. Vrásky na krku jsou vyhlazeny a je obnoven pevnější vzhled. NeoGlucosamin také jemně exfoliuje, aby snížil výskyt nerovnoměrného pigmentu a tmavých skvrn způsobených stárnutím a vystavením slunci. Obsahuje extrakt z jablečných kmenových buněk pro dosažení mladistvých vlastností pleti.

 

 • Charakteristika: Zpevňující krém na krk a dekolt
 • Vlastnosti: Vyhlazuje a zpevňuje pokožku na krku a dekoltu, sjednocuje odstín pleti
 • Typ pleti: Pro suchou kůži
 • Použití:Vhodný pro všechny typy pleti
 • Objem: 50 g
 • Potřebujete řešit: Komplexní anti-aging, vrásky, sjednocení odstínu pleti, zpevnění