+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Věci, které dobře fungují, jsou většinou jednoduché a principy jejich „provozu“ triviální. Nejoblíbenější hudba vzniká poskládáním stále se opakujících tónů či akordů do jednoduché geometrické řady. Stejně tak probíhá i řada dějů v lidském organismu. I když se zdá nesmírně složitý, jeho bezproblémové a harmonické děje se řídí jednoduchými pravidly. Například platí: „Co tělu dáš, s tím musí organismus pracovat, a tak se také navenek člověk cítí.“ A jaká harmonie biochemických, hormonálních a neurologických pochodů uvnitř těla panuje, to se dříve či později odrazí i na stavu vnějším – na naší kůži, vlasech a nehtech.

Intra vitam

Vitaminy jsou pro zdraví člověka nezbytnou nutriční složkou. „Vita“ znamená život a odtud tyto mikronutrienty dostaly i svůj název. A během života (lat. Intra vitam) bychom měli dbát na jejich vyvážený přísun, neboť, ač jsou to látky nízkomolekulární, hrají v lidském organismu řadu zásadních rolí: plní funkci katalyzátorů biochemických reakcí tak, aby výsledný stav byl rovnovážný, podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků i cukrů. Existuje více jak 10 základních typů vitaminů, z nichž si lidské tělo umí samo vyrobit jen malý podíl. Většinu musíme tělu dodávat právě ve stravě, nebo prostřednictvím vhodně zvolených doplňků stravy. Pro podporu zdravé pokožky můžeme sáhnout i po vitaminových sérech a krémech.

Vliv vitaminu C na zdraví kůže

K podpoře zdravé pokožky přispívá celá řada vitaminů (vit. skup. B, vit. E, vit. D, vit. K aj.) a minerálů (zinek, selen, hořčík aj.), ale jednoznačné prvenství zaujímá vitamin C, který je potřebný pro metabolismus aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, čímž se podílí na syntéze kolagenu – základní bílkovině pojivové tkáně. S odpovídajícím množstvím kolagenu je zaručena pevnost a pružnost pleti. Vitamin C patří rovněž mezi významné antioxidanty, vychytává totiž volné radikály – zmírňuje dopad reaktivních forem kyslíku, dusíku a organických látek, které kůži poškozují. Tímto mechanizmem potlačuje nadměrnou tvorbu vrásek a udržuje pleť projasněnou a elastickou. Nejen to, jak se stravujeme a v jaké psychické pohodě se cítíme, ale i vlivy vnějšího prostředí mohou zanechat známky na naší kůži. A opět je tu bojovník vitamin C: pomáhá při hojení ranek, eliminuje výskyt hnědých skvrn (snižuje produkci kožního barviva melaninu a zesvětluje pleť), účinně přispívá k regeneraci kůže a ochraně před škodlivými účinky znečištěného životního prostředí, slunečního záření či nikotinu.

Možné příznaky nedostatku vitaminu C na kůži:

  • Suchost a drsnost
  • Zašedlý odstín
  • Časté modřiny a rozšířené červené žilky (při deficitu vitaminu C ztrácejí stěny krevních cév pevnost a snadno praskají)
  • Zánětlivé defekty, akné a jejich pomalé hojení
  • Lámavé a třepící se vlasy a nehty
  • Zvýšená tvorba vrásek
  • Zvýšená tvorba pigmentových skvrn

Oddalte zbytečné stárnutí pleti

Zvyšte účinnost vaší péče o pleť a zapojte do svého každodenního rituálu účinný produkt s vitaminem C. Podpoříte tak syntézu kolagenu, nastavíte ochranný štít proti poškození volnými radikály a zpomalíte známky stárnutí. Kvalitní kosmetické prostředky a séra obsahují 10 – 20 % vitaminu C. Zároveň pamatujte na zdravý životní styl, dostatek tekutin i spánku.

Zkomponujte své pleti harmonickou symfonii z tónů, které jí libě znějí! A začněte pěkně od základního „tónu C“!