+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Přehled používaných látek

ALFA HYDROXY KYSELINY (AHA)

Alfa-hydroxylové kyseliny (AHA) jsou jemné organické kyseliny, které se přirozeně nacházejí ve stravě. Mezi ně mimo jiné patří kyselina glykolová, kyselina mléčná, kyselina mandlová a citronová. AHA odstraňují povrchové buňky a podporují buněčnou obnovu. Studie s AHA uvádějí výrazný účinek proti stárnutí, včetně posílení kolagenu, zlepšení kvality a pružnosti vláken a navýšení vodou vázaných glykosaminoglykanů (GAG). Společným výsledkem je rovnoměrnější pigmentace, hladší a pevnější pleť, zmírnění jemných linií, hlubokých vrásek a dalších známek stárnutí způsobených okolními vlivy životního prostředí. Hlavní složení obsahující AHA často dermatologové používají nebo předepisují v omlazující péči o pleť. Kromě účinku proti stárnutí jsou AHA také používány v kombinaci s terapeutickými režimy určenými k ošetření akné, pigmentace, melasmatu, suché pleti a dalších problémů pokožky. AHA se rychle vstřebávají do pleti a ve výjimečných případech mohou vyvolat dočasný
pocit pálení či mravenčení. U osob, které jsou na tyto látky citlivé, se doporučuje začínat pomalu a postupně navyšovat koncentrace AHA podle reakce pleti.

ALPSKÉ ROSTLINY

Směs extraktů ze 7 alpských rostlin pomáhá snižovat enzymy, které se podílejí na pigmentaci pleti s cílem dosáhnout jejího rovnoměrnějšího odstínu.

BIONICKÉ KYSELINY

Pokročilá, třetí generace hydroxykyselin s výrazným anti-aging a ochranným účinkem na pokožku: viz. kyselina laktobionová a kyselina maltobionová.

EXTRAKT ZE ZELENÉHO ČAJE

Extrakt ze zeleného čaje obsahuje epigalokatechin (EGCG), přírodně se vyskytující polyfenol flavonoid se silným antioxidačním účinkem. Obvykle se používá jako antioxidant pro ochranu pleti před poškozením volnými radikály ze slunečního záření, které způsobuje poškození buněk a předčasné stárnutí. Studie prokázaly, že extrakt ze zeleného čaje neutralizuje volné radikály, pomáhá chránit buňky pokožky a snižovat zánět. Extrakt ze zeleného čaje je vynikajícím antioxidantem, který brání oxidačnímu poškození pleti.

KYSELINA GLYKOLOVÁ

Kyselina glykolová (AHA) je ovocnou kyselinou odvozenou z cukrové třtiny. Je nejmenší molekulou ze skupiny AHA, snadno se vstřebává do kůže. Při peelingu podporuje obnovu buněk a odstraňuje odumřelé povrchové buňky pro jasnější vzhled. Tato AHA pomáhá zvyšovat glykosaminoglykany (GAG) a kolagenová vlákna pro pevnější vzhled pleti. Kyselina glykolová má prokázané anti-aging účinky. Dále se používá při léčbě akné, pigmentace, melasmatu a dalších nedokonalostí pleti. Zlepšuje jasnost a texturu pleti, pomáhá vyhladit pokožku a redukovat jemné linie a vrásky. Vzhled je zdravější a mladistvější. Díky svému rychlému vstřebávání do pokožky mohou nastat mírné pocity pálení nebo mravenčení u osob s velmi citlivou pokožkou.

MIKRODERMABRAZIVNÍ KRYSTALY

Mikrodermabrazivní krystaly profesionální třídy jsou složeny z oxidu hlinitého, který pokožku vyhlazuje do jemné a zdravé záře.

PRODEW®

Prodew® je vysoce účinná hydratační směs 8-mi druhů aminokyselin. Složení aminokyselin je modelováno po přírodním hydratačním faktoru (NMF – Natural Moisturizing Factor) v kůži. Prodew® poskytuje těmto klíčovým aminokyselinám stavební kameny vlastní NMF pokožky a obnovuje hluboké reservoáry vlhkosti. Prodew® je registrovaná ochranná známka společnosti Ajinomoto.

VITAMIN C / KYSELINA ASKORBOVÁ

Vitamin C je antioxidant, který je nutný k tvorbě kolagenu. Kolagen je základní bílkovina, která buduje pevnost a sílu pokožky. Ve stáří se však jeho tvorba snižuje a tím způsobuje vznik jemných linií a vrásek. Vitamin C pomáhá snižovat poškození pokožky vychytáváním volných radikálů a chránit pokožku před poškozením způsobeným okolními vlivy životního prostředí.

AMINOKYSELINY

Stavební kameny peptidů a proteinů, jako je například kolagen.

CITRAFILL®

CitraFill® je složka s patentovanou technologií, která pomáhá vyplnit a zpevnit pokožku. Má dvě hlavní přednosti. Pomáhá zvýšit množství kolagenu a tím aktivovat v pokožce hydrolýzu na kyselinu citronovou (AHA s anti-aging účinkem). Kyselina citronová pomáhá stavět přirozenou výplň pleti, čímž vrásky vypadají plnější a pleť mladistvější. CitraFill® je registrovanou ochrannou známkou společnosti NEOSTRATA Co., Inc.

EXTRAKT ZE SEMÍNEK HROZNŮ

Silný antioxidant získaný ze Chardonnay hroznových semínek. Pomáhá chránit pokožku před volnými radikály.

KYSELINA CITRONOVÁ

Kyselina citronová se přirozeně nachází v citrusových plodech. Je silnou alfa/beta hydroxy kyselinou, která má preventivní antioxidační a omlazující účinky, pomáhá minimalizovat poškození pokožky způsobené okolními vlivy životního prostředí. Klinické studie ukázaly, že kyselina citronová přináší výrazné účinky proti stárnutí, včetně tvorby matrix pleti pro vyplněnou a pevnou pokožku. Přípravky s kyselinou citronovou pomáhají snižovat vzhled jemných linií, hlubokých vrásek a zvyšovat pevnost pokožky. Jelikož má preventivní antioxidační, tak i korektivní účinky proti stárnutí, je často používaná pro povzbuzení a ke znásobení účinku cíleného ošetření pleti.

KYSELINA MALTOBIONOVÁ

Kyselina maltobionová je bionická polyhydroxykyselina z rostlin, která působí proti stárnutí. Je silnou hydratační složkou a antioxidačním chelátorem. Klinické studie prokázaly, že tato složka má významné anti-aging benefity s viditelným zlepšením textury pokožky, jasnosti, zvýšení pevnosti, zlepšení pružnosti a hydratace. Tato látka poskytuje podobné anti-aging účinky jako kyselina laktobionová, vylepšuje a hydratuje pleť, je vhodná pro všechny typy pleti.

NEOGLUCOSAMINE®

NeoGlucosamine® je patentovaným acet-aminocukrem. Napomáhá obnově kožních buněk, působí exfoliačně. Vyhlazuje jemné linie a vrásky, olupuje pigmentové skvrny, pomáhá redukovat výskyt hormonálního akné. Je stavebním kamenem kyseliny hyaluronové, tj. přírodního plniva kůže. Podporuje mladistvý vzhled pokožky, vyhlazení linií a vrásek zevnitř. Vytváří pevnější a vypnutý vzhled pleti. NeoGlucosamine® je registrovaná ochranná známka společnosti NEOSTRATA Co., Inc.

RAFINOVANÝ JÍL

Zdrojem je přírodní jíl, který se používá k vstřebávání kožního mazu. Ideální pro mastnou a akné náchylnou pokožku.

RETINOL

Retinol je vitamin A. Je to prekurzor retinolu podávaného na lékařský předpis známého jako kyselina retinová (Retin-A®), ale je pokožkou lépe tolerován. Poskytuje mnoho antiaging benefitů, včetně zvýšené tloušťky pokožky přes nový kolagen a snížení vzhledu nerovnoměrné pigmentace. Studie ukazují, že retinol synergicky pracuje s přípravkem NeoGlucosamine® ke zvýšení hydratační gelové matrix pokožky, což pomáhá vytvářet objem zevnitř až na plnou a pevnou pokožku, což snižuje vzhled jemných linií a vrásek. Retinol je antioxidant, který bojuje proti volným radikálům, které přispívají ke známkám stárnutí. Samotný retinol je citlivý na světlo a vzduch proto balení a formulace jsou důležité pro udržení účinnosti této složky.

EXTRAKT Z KMENOVÝCH JABLEČNÝCH BUNĚK

Uttwiler Spätlauber je druh švýcarského jablka, jehož kmenové buňky jsou bohaté na fytonutrienty a proteiny. Pochází z kmenových buněk jablka, pomáhá v boji s procesem stárnutí buněk pleti. Tím zachovává mladistvý vzhled a vitalitu pokožky.

EXTRAKT Z BUNĚČNÉ KULTURY GARDENIE

Pochází z tropického keře Jižní Asie. Tento extrakt pomáhá stavět a chránit kolagen.

EXTRAKT Z VRBOVKY ÚZKOLISTÉ

Přírodní extrakt z kanadské vrbovky úzkolisté. Zklidňující látka vhodná pro zmírnění citlivé pokožky a snížení zarudnutí, které je zapříčiněno oxidativním stresem.

KOFEIN

Složka přirozeně se vyskytující v kávě. Pomáhá při lokální aplikaci redukovat otoky pokožky.

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová – glykosaminoglykan (GAG), který na sebe váže vodu, se nachází v celém těle, včetně kloubů a pokožky. Je klíčovou složkou lidské pojivové tkáně. V pleti tvoří hydratační gelovou matrix, která vyplňuje pleť a podporuje kolagenovou síť a elastická vlákna. Kyselina hyaluronová je tvořena kyselinou glukuronovou (polyhydroxykyselinou) a N-acetyl glukosaminem. Stěžejní použití N-acetyl glukosaminu přináší navýšení přirozené kyseliny hyaluronové, která vyplňuje a zjemňuje vzhled vrásek.

KYSELINA MANDLOVÁ

Kyselina mandlová se přirozeně vyskytuje v mandlích. Patří mezi lipofilní AHA, proto je snadno vstřebávána mastnou pokožkou. Je především vhodná pro mastnou a akné náchylnou pokožku. Působí antibakteriálně, redukuje mastnotu pleti bez jejího vysušování.

KYSELINA MLÉČNÁ

Kyselina mléčná je alfa-hydroxykyselinou (AHA), která se přirozeně vyskytuje v mléce, je složkou přirozeného zvlhčujícího faktoru (NMF) pleti. Podobně jako kyselina glykolová má kyselina mléčná exfoliační, hydratační a omlazující účinek. Pleť je hladší, měkčí, s vyrovnanějším odstínem pleti a výrazným snížením jemných linií a vrásek.

OPTICKÉ DIFUZÉRY

Složky, jako nylon, poskytují zastřený efekt na pokožce, viditelné zjemnění linií a vrásek s každým použitím.

PHYTOTAL™

Rostlinná směs získaná z lopuchu a tropického stromu margosy (neem), která pomáhá kontrolovat mastnou pokožku. Při trvalém používání Phytotal snižuje mastný lesk, pokožka vypadá zdravější, rovnoměrnější a svěží. Phytotal™ je registrovaná ochranná známka společnosti Croda, Inc.

TURMERIC

Turmeric je druh rostliny zázvoru, která pochází z Jižní Asie a je známá svými léčivými vlastnostmi. Používá se při léčbě popálenin a jiných kožních onemocnění. Turmeric pomáhá redukovat volné radikály a zmírňovat pigmentaci pleti snížením produkce melaninu v pokožce. Přísada se běžně používá v přípravcích na zesvětlení pokožky u osob, kteří trpí nerovnoměrnou pigmentací. Silný antioxidant, který chrání životní prostředí proti toxinům.

VITAMIN K

Vitamin K napomáhá zvýšení pevnosti, pružnosti pokožky a snížení vzhledu tmavých kruhů pod očima.

ANTIOXIDANTY

Antioxidanty chrání pleť před volnými radikály, molekulami s velkou energií, které poškozují buněčnou DNA a způsobují nejen stárnutí pleti, ale mohou být i jednou z příčin onkologického onemocnění kůže. Antioxidanty vychytávají volné radikály, neutralizují jejich nadměrnou energii, a tím chrání pleť před jejich škodlivými vlivy.

EXTRAKT Z LÉKOŘICE

Rostlinná rozjasňující složka používaná ve spojení s dalšími peelingovými přípravky a rozjasňovači pro rovnoměrnější odstín pleti.

GLUCONOLACTONE

Gluconolactone je polyhydroxykyselina (PHA) přirozeně se vyskytující v kůži. Působí proti stárnutí pleti bez známek podráždění, a to i u osob s velmi citlivou pletí, diagnostikovanou růžovkou (rosacea) nebo po dermo-kosmetických zákrocích. Posiluje funkci kožní bariéry, postupně snižuje citlivost na dráždivé látky a zčervenání pokožky. Jako antioxidant zpomaluje elastázu a tím přispívá k zachování zdravé tkáně a udržení mladistvé pružnosti pleti. Nezvyšuje citlivost pleti na sluneční záření.

KYSELINA LAKTOBIONOVÁ

Patentovaná nedráždivá bionická polyhydroxykyselina získaná z mléčného cukru. Kyselina laktobionová pomáhá zvrátit viditelné známky stárnutí pleti, včetně jemných a hlubokých vrásek, nerovnoměrné pigmentace, rozšířených pórů a hrubé textury. Silný antioxidant se používá jako prevence oxidačního poškození při transplantaci orgánů. Kyselina laktobionová chrání pokožku před předčasným stárnutím pleti tím, že inhibuje matrix enzymů metaloproteinázy (MMP), které poškozují strukturu a pevnost pleti. Přírodní zvláčňující přípravek váže vodu, vytváří zvlhčující bariéru na pleti a dodává pokožce jemnost a sametovou hladkost. Tato složka je vhodná pro všechny typy pleti a lze ji používat po ošetření.

KYSELINA SALICYLOVÁ

Hlavní ošetření proti akné. Čistí zanešené póry, odstraňuje akné, černé tečky, pupínky.

MATRIXYL® PEPTIDY

Matrixyl® peptidy obsahují palmitoyl tripeptid-1 a palmitoyl tetrapeptid-7, které jsou buněčnými transportéry, cílí na nový kolagen pro obnovu mladistvého vzhledu pokožky. Potlačují jemné linie a vrásky, zvyšují elasticitu. Matrixyl® je registrovaná ochranná známka společnosti Sederma.

POLYHYDROXYKYSELINY (PHA)

Polyhydroxykyseliny (PHA) jsou speciální typ AHA (alfa-hydroxykyselin), o kterém je známo, že modifikuje keratinizaci, normalizuje odlupování a posiluje funkci kožní bariéry bez podráždění pokožky. Z tohoto důvodu poskytují PHA zřetelnou výhodu oproti konvenčním AHA (kyselina glykolová a kyselina mléčná) při použití na citlivé pokožce, jako je růžovka, atopická dermatitida a ekzém. Díky dalším hydroxylovým skupinám na molekule, PHA přitahují více vody vodíkovými vazbami, a proto poskytují zvýšenou hydrataci pokožky.

VITAMIN A / PRO-RETINOL

Antioxidant, který podporuje tvorbu kožních buněk, vyhlazuje pokožku, snižuje vzhled jemných linií a vrásek. Ideální pro pokožku náchylnou k akné.

VITAMIN -E / TOCOPHERYL ACETETE

Antioxidant a kondicionér pokožky, který pomáhá chránit pokožku před škodlivými vlivy volných radikálů. Vyhlazuje a zjemňuje pokožku.

Produkty Exuviance si můžete objednat v našich salonech