+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Každý typ pleti potřebuje konkrétní péči, určité kosmetické prostředky si žádá mastná pleť, jiné pak prospívají suché nebo smíšené pleti. Rozhodujícím faktorem pro správný výběr kosmetické péče je i věk, životní styl nebo pohlaví.

Ano, i muži dnes sahají stále častěji po kvalitní kosmetické péči, ať již v domácím prostředí, nebo navštěvují kosmetické salóny a nebrání se ani metodám estetické a korektivní dermatologie. Kondice, a tedy i potřeby naší pleti, se dále mění s ročním obdobím. Vnější vlivy okolního prostředí – délka a intenzita slunečního svitu, teplota a vlhkost vzduchu se na stavu pleti přirozeně odráží. Po létě, kdy dostávala zabrat hlavně vnější „voděodolná” vrstva pleti (stratum corneum), je třeba pokožku zrevitalizovat.

PRYČ S FOTOSTÁRNUTÍM

V létě se vyplatilo, pokud jste svoji pleť dostatečně hydratovali a chránili ji před UV zářením. UVA paprsky pronikají totiž do hlubších vrstev pleti (až 50 % do dermis), kde se nacházejí kolagen a elastin – bílkoviny zodpovědné za hydrataci, elasticitu a objem kůže. Kolagenová a elastinová vlákna ztrácejí vlivem UVA záření pružnost (dojde k jejich strukturální přestavbě), vrstva dermis se ztenčuje a vznikají v ní první vrásky. Jak dermis ztrácí hustotu, objevují se na pokožce vrásky, rozšířené žilky a pigmentové skvrny. UVA záření je tak zodpovědné za předčasné stárnutí pleti.

UVB paprsky sice nepronikají tak hluboko jako UVA, přesto mají velký vliv na akutní poškození pleti: zčervenání, spálení, poškození buněčné DNA (které může vést až k rakovině kůže) a spolupodílí se na oxidačním stresu kožních buněk. UVB paprsky poškozují nejsvrchnější vrstvu kůže (epidermis) a oxidují kožní barvivo melanin, které pak způsobuje nejen žádané opálení pleti, ale i neoblíbené pihy či pigmentové „stařecké“ skvrny. Oba typy záření se podílí na procesu fotostárnutí: ztrátě vlhkosti, vzniku vrásek a na nejednotnosti barevného odstínu vaší pleti.

VÍTE, JAKÝ JE ČAS? ČAS PEELINGU!

K šetrné exfoliaci povrchových odumřelých buněk pleti a ke stimulaci buněčné obnovy je po létě vhodné sáhnout po peelingu. Ten nastartuje, resp. restartuje regenerační procesy v pokožce tak, aby byla opět hladká a projasněná, s jednotným barevným tónem. Navíc bude pleť připravená pro účinnou podzimní a zimní péči, která by jí měla dodat nejen další pravidelnou porci hydratace, ale navíc i dostatek výživných látek a vitaminů.

NECHTE SE HÝČKAT PÉČÍ EXUVIANCE

Podzim je v kosmetických salonech „sezónou chemického peelingu“. Exuviance® peelingový systém je vysoce účinný, povrchový chemický peeling pro profesionální ošetření. Spektrum variability peelingů umožňuje každému klientovi vybrat individuální ošetření na míru, které respektuje typ a snášenlivost jeho pleti.

Peelingový systém Exuviance® spolu s produkty péče o pleť Exuviance®
lze používat ke zlepšení nerovnoměrné pigmentace, akné
a pleti která zestárla důsledkem slunečního záření.

Objevte peelingovou péči Exuviance® vyvinutou odborníky: Dr. Van Scottem a Dr. Yu. Ti jako první vytvořili a patentovali peeling s kyselinou glykolovou, která má nejmenší molekulu ze skupiny AHA kyselin, proto snadno proniká pokožkou, kde se naplno projeví její anti-aging účinek.

Exuviance® zahrnuje jak profesionální ošetření,
tak i režimy prestižní domácí péče, které prodlužují účinnost a přínos cílené salonní péče.
Poskytují tak viditelné výsledky v boji proti stárnutí pokožky.

EXFOLIACE A VYHLAZENÍ – LEPŠÍ BUDOUCNOST VAŠÍ PLETI

EXUVIANCE TOTAL CORRECT SERUM

Trojnásobný omlazující komplex v séru cílí na všechny známky stárnutí. Vyhlazuje texturu pokožky, vyplňuje jemné i hluboké vrásky, sjednocuje odstín pleti. Působí na tmavé skvrny, zpevňuje pokožku, dodává ji objem a zářivý vzhled.