+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Zima naší pleti nesvědčí. Ať jde o mrazivé počasí venku, nebo o suchý teplý vzduch v místnostech, kam se před ním uchylujeme. Problémem zimy je dehydratace! I když se o ní hovoří většinou ve spojení s vysokými teplotami a v létě na nás útočí varovné titulky typu: „Pijte ve vedrech“, „Dejte letní pleti napít“ apod., nebezpečí dehydratace nám hrozí právě v zimních měsících. Proč?

Se snižující se okolní teplotou se snižuje i produkce lipidů v mazových žlázách kůže, cévy se stáhnou a sníží se schopnost udržet živiny i vodu, následkem čehož se pokožka vysuší.

Velkou roli hraje i okolní vlhkost vzduchu.

Zima versus léto

V zimních měsících je naše pokožka sušší a napnutá, při mrazech pak náchylná k zčervenání, svědění a následně k olupování. Snížená produkce mazu nezabrání úniku vody a její ztráty se pak projeví suchostí. V zimě nemáme přirozený pocit žízně, tak jak je tomu v parných letních dnech. Tento falešný pocit vzniká tím, že se nepotíme a únik vody vlastně neregistrujeme. Navíc je okolní vzduch podstatně sušší než v létě, má jen asi 25 %. Dokonale nasycený vzduch vodní párou má relativní vlhkost 100 %. Vypařování vody z pokožky našeho těla je důležitým činitelem pro regulaci teploty těla. Čím větší je relativní vlhkost vzduchu kolem nás, tím pomaleji se voda z povrchu našeho těla vypařuje. Vlhkost vzduchu v okolí člověka má proto velký vliv na jeho pracovní výkon (zvýšená únava), zdravotní stav, ale i na sníženou hydrataci a elasticitu pokožky. Nezapomínejte tedy v zimě na pitný režim! Nízká relativní vlhkost vzduchu je příčinou vysychání sliznic, popraskaných rtů, vysušené a citlivé pokožky, ale i celkových zdravotních potíží, například chronických zánětů nebo kašle. Podle hygieniků je ideální relativní vlhkost vzduchu v zimním období 45 % až 65 %. Proto ani ve vytopených místnostech nezapomínejte v zimě na pravidelné vlhčení vzduchu.

Pokožka je v zimních dnech náchylnější k tvorbě drobných prasklin, které vznikají v důsledku dehydratace a přesušení. A dehydratovaná pokožka vede k předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek!

Lapače vody

Regulačním mechanismem těla v chladu je stažení kožních cév, což v extrému může vést až k omrzlinám. Ideální zimní péčí o pleť by měly být prostředky, které uzamknou vlhkost v pokožce a nedovolí jejímu rychlému odpařování. Zimní krémy tedy obsahují často kombinaci „olejové“ a hydratační fáze. Velkými pomocníky pro krásnou a hydratovanou pleť jsou poly-hydroxy kyseliny (PHA), které podporují obnovu kožních buněk tím, že stimulují odlučování těch odumřelých (exfoliace). Nové kožní buňky snáze přitáhnou vodu a udrží pleť hydratovanou. PHA kyseliny působí hydratačně, posilují ochranný lipidový plášť kůže, ale také působí protizánětlivě, antioxidačně a na rozdíl od „ovocných“ alfahydroxy kyselin (AHA kyselin), které jsou častou složkou exfoliačních krémů, nedochází při použití PHA kyselin ani k nadměrnému vysoušení pleti, ani k její zvýšené přecitlivosti. K nejznámějším PHA kyselinám, které jsou využívány pro své benefity v prostředcích anti-aging kosmetiky, patří: kys. laktobionová (zvlhčovač z laktózy kravského mléka, antioxidant), galaktóza (monosacharid, součást mléčného cukru, důležitý pro hojení), kys. glukonová (z ovoce, medu nebo vína, antioxidant) aj.

Pojďme se na 2 zástupce PHA kyselin, které jsou součástí anti-agingového krému ULTRA RESTORATIVE CREME, podívat zblízka!

Glukonolakton je jedna z PHA kyselin, která působí proti stárnutí pleti bez známek podráždění, a to i u pacientů s velmi citlivou pletí, diagnostikovanou růžovkou (rosacea) nebo po dermo-kosmetických zákrocích. Jako antioxidant zpomaluje elastázi, a tím přispívá k zachování zdravé tkáně a udržuje mladistvou pružnost pleti. Glukonolakton posiluje funkci kožní bariéry, a postupně tak snižuje citlivost na dráždivé látky a zčervenání kůže. Nezvyšuje citlivost na sluneční záření.1

Kyselina laktobionová je patentovaná, nedráždivá bionická poly-hydroxy kyselina získaná z mléčného cukru. Pomáhá zabránit a zvrátit stárnutí pleti včetně vyhlazení jemných linek a vrásek, nerovnoměrné pigmentace, rozšířených pórů a nerovností pleti. Je to silný antioxidant používaný k zabránění oxidativnímu poškození při transplantaci orgánů. Laktobionová kyselina podporuje pevnost pleti pomocí potlačení enzymu MMP odpovědného za degradaci kolagenu a následnému vzniku vrásek. Je to přírodní zvlhčující látka, váže vodu a vytváří hydratační bariéru na kůži.1

ULTRA RESTORATIVE CREME

Zažijte revitalizovanou pokožku s tímto bohatým anti-agingovým krémem, který je určen k obnovení poškozené pokožky, která je tak hladší, hydratovaná a zářivá. Obsahuje hydratační polyhydroxykyselinu Gluconolactone a kyselinu Laktobionovou, které vyhlazují jemné linie a vrásky, sjednocují odstín pleti a poskytují antioxidační ochranu.

Ideální pro suchou a citlivou pokožku

Viditelná přeměna pokožky za 4 týdny*:

  • 100 % uživatelů cítilo zvýšenou hladkost a pružnost pokožky
  • 97 % zaznamenalo zlepšení textury a rozzářený vzhled
  • 91 % pozorovalo méně viditelné vrásky

(*% respondentů / Data z NeoStrata Co., Inc.)

Nekomedogenní

Dermatologicky a alergologicky testováno

Zdroje: 1. Neostrata, Základní složky a technologie, http://eshop.neostrata.cz