+420 724 320 340 info@tarsio.cz

Mastná a lesklá tvář, projevy akné různé intenzity a podrážděná pokožka obličeje, dekoltu nebo zad. Přes 80 % teenagerů má potíže s pletí. Akné je nemilým „průvodcem“ mládí, ovšem někteří jedinci s ním kráčejí až do středního věku. Jak se s nechtěným společníkem rozloučit?

 

Tváří v tvář, face to face…

Acne vulgaris (zkrátka akné), je jedno z nejčastějších chronických postižení kůže a vůbec nejčetnější kožní onemocnění v pubertálním věku. Příčinou akné během dospívání je u obou pohlaví zejména nárůst produkce mužských hormonů androgenů, dále jsou spouštěči stres nebo nesprávná životospráva. Velkou roli hraje i dědičná dispozice k nadprodukci mazu. Z psychologického hlediska je však právě puberta obdobím, kdy dochází k rozvinutí sebevědomí a sebejistoty, proto řada mladých lidí kvůli nedokonalostem pleti velmi trpí: stydí se, nevěří si a straní se okolí. Potíže se vzhledem mají na svědomí snížení sebevědomí. Někdy se problém rozvine až v depresi. Akné může vést k dermatilománii – patologickému nutkání ke škrábání a mačkání kůže, což je psychická porucha. Navíc se neodbornou péčí roznáší infekce do dalších mazových kanálků. Je jasné, že vzhledem ke křehkosti pubertální osobnosti a riziku jizev, které akné zanechává na kůži i na duši, je na místě řešit problémy v raném stádiu. Nečekat a nedoufat, že se z problému „vyroste“!

 

Projevy akné jsou zánětlivým procesem, který se odehrává ve vývodu mazové žlázy

Maz slouží k zvláčňování naší pokožky, ale pokud se tvoří v nadbytku (díky působení zmíněných hormonů androgenů nebo geneticky), zneprůchodní póry. V místě se pomnoží bakterie, čímž se rozvine zánět – pupínek s bílou čepičkou. Nejznámější bakterií, která způsobuje akné, je Propionibacterium acnes.

 

Co můžete pro zlepšení stavu udělat:

 • Používat speciální přípravky pro mastnou a problematickou pleť
 • Používat speciální dekorativní kosmetiku
 • Nechat pravidelně postižená místa vyčistit a ošetřit odborníkem
 • Neškrábat pupínky
 • Omezit konzumaci mléčných výrobků, bílé mouky a sladkostí
 • Vyhýbat se stresu a nezdravému životnímu stylu
 • Pobývat na čerstvém vzduchu
 • Dopřát si dostatek vitaminů a minerálů (např. vit. A, D, E, C, Omega-3 mastné kys., zinek)

 

Proč je Exuviance® péče vědou o proměně pokožky?

Přípravky Exuviance® jsou vyvíjeny odborníky, aby viditelně pokožku proměnily díky nejmodernějším technologiím a klinicky ověřeným látkám doporučovaným dermatology po celém světě. To je i případ Exuviance® peelingového systému – vysoce účinného, povrchového chemického peelingu pro profesionální ošetření. Peelingový profesionální systém Exuviance® spolu s produkty následné domácí péče o pleť Exuviance® lze používat ke zlepšení nerovnoměrné pigmentace a k redukci akné.

 • Revitalizing Peel (20% kyselina glykolová) je ideální pro první aplikaci peelingu.
 • Revitalizing-Plus Peel (30% kyselina glykolová) je vhodný jako následný peeling.
 • Clarifying Peel/Booster (kyselina mandlová+AHA/PHA) se zaměřuje na mastnou a k akné náchylnou pleť, je účinným řešením povrchových jizev nebo skvrn v důsledku akné. Výsledkem je hladší, zdravější a rozzářená pleť. Po ošetření dochází ke zlepšení textury pleti, k sjednocení tónu a ke snížení velikosti pórů, což vede k omezení projevů akné.

3 kroky v domácí péči

Produkty pro domácí použití prodlužují účinnost a přínosy cílené péče v salonu. Vhodně zvolená a pravidelná domácí péče je základem pro dosažení viditelných a dlouhodobých výsledků.

1. KROK: EXUVIANCE PURIFYING CLEANSING GEL

Pěnivý, bezmýdlový čisticí gel k odstranění make-up, mastnoty a nečistot. Ideální řešení pro problematickou aknózní nebo mastnou pokožku. Obsahuje exfoliační směs AHA kyselin: salicylové a mandlové, která pomáhá čistit póry a regulovat mastnotu. Obsažená anti-aging formulace polyhydroxykyseliny pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu pH pokožky.

AHA jsou slabé organické kyseliny, které se přirozeně nacházejí ve stravě. Odstraňují povrchové buňky a podporují buněčnou obnovu. Kromě účinku proti stárnutí jsou AHA kyseliny používány v kombinaci s terapeutickými režimy určenými k ošetření akné, pigmentace a dalších problémů pokožky.

2. KROK: EXUVIANCE SHEER REFINING FLUID SPF 35

Lehký, nemastný krém s ochranným faktorem SPF 35 je perfektní základ denní péče a ideálním řeším pro mastnou pokožku. Formule Phytotal®– botanická směs, pomáhá kontrolovat mastnou pokožku bez podráždění. Patentovaný NeoGlucosamine pomáhá redukovat množství černých teček.

Phytotal® je rostlinná směs získaná z lopuchu a tropického stromu neem (Azadirachta indica). Neem je považován za přírodní antibiotikum. V lidové medicíně se osvědčil pro svůj „očistný“ účinek u kožních onemocnění, známé je jeho použití na akné, při ekzémech nebo vlasových lupech. Patentovaná formule Phytotal® pomáhá kontrolovat mastnou pokožku. Při trvalém používání snižuje mastný lesk, pokožka vypadá zdravější a svěží.

3. KROK: EXUVIANCE NIGHT RENEWAL HYDRAGEL

Lehký, bezolejový noční gel pro mastnou pleť. Obsahuje botanickou směs Phytotal®, která pomáhá redukovat nadměrnou mastnost a lesk pleti bez podráždění. Koncentrovaná směs klinicky ověřených* polyhydroxykyselin a alfa hydroxykyselin (PHA/AHA) pomáhá v tomto nočním komplexu pročišťovat a vyhlazovat texturu pokožky, minimalizovat velikost pórů a sjednotit odstín pleti.

*Klinické studie respondentů (Data NeoStrata Company, Inc.) zaznamenaly výsledek na pokožce po 4 týdnech používání:

 • 91 % uvedlo hladší pokožku
 • 75 % uvedlo zdravější pokožku
Ilustrační foto – Designed by jcomp / Freepik